Ana içeriğe atla

Daha sağlam dişler! Diş hekimliğinde femtosaniye laser kullanımı (zirconia-resin cement shear bond strength) : Yeni makale!

Femtosaniye laser kullanılarak diş hekimliğinde kullanılan seramik resterasyon ile diş üzerindeki bağlanmanın klasik yöntemlere oranla daha fazla olduğunu gösterdiğimiz makale yayınlandı.Yeni makalemizin adı "Effect of different surface shapes formed by femtosecond laser on zirconia-resin cement shear bond strength". Makale ile ilgili linkleri aşağıda paylaştım, iletişim bilgilerinden meraklı araştırmacılar ulaşabilir.

Akpinar, Y. Z., Yavuz, T., Aslan, M. A., Kepceoglu, A., & Kilic, H. S. (2014). 
Effect of different surface shapes formed by femtosecond laser on zirconia-resin cement shear bond strength
Journal of Adhesion Science and Technology, 29 (3), 149-157.Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İstatistik Fizik Ders Notları

Hazır ol cenge eğer ister isen sulh u salah

Hazır ol cenge eğer ister isen sulh u salah
Muasırlarımız ile aynı çağda yaşamanın gereklerinden olan (teknolojik olarak yarışta olmamızı garanti altına alan ve yarışta ilerleyebilmemiz için geliştirmemiz gereken) savunma sanayii ile ilgili, daha ben doğmadan söylenmiş sözleri paylaşmak istedim umarım faydası olur.

Bu insanların harplere, darplere harcadıkları paralar, milyarlar bu insanların gözyaşlarını dindirmeye harcansa dünya gül bahçesi olur!  Bir ucundan öteki ucuna her taraf halılarla döşenir, gül bahçesi olur. İnadından herkes birbirini yiyor. Herkes silahlanıyor.  Herkes parayı oraya yatırıyor. Herkes hemcinsi olan, Hz. Âdem'den kardeşi olan öteki insanı nasıl öldürürüm, nasıl istismar ederim, nasıl keserim diye çalışıyor.  İnsafsızlar, vicdansızlar! Tabii o kadar insafsızı, vicdansızı görünce biz de silahlanmak zorunda kalıyoruz. Silahlanacağız, hazırlanacağız.  Hazır ol cenge eğer ister isen sulh u salah. Sulh u salah istiyorsan cenge hazır olacaksın.  Dağlarımız tepele…

Niyazi Mısri Hz.

Derviş olan âşık gerek yolunda hem sadık gerek,                 Bağrı anın yanık gerek can gözleri açık gerek.                 Alçaktan alçak yürüye toprak içinde çürüye                 Aşk ateşinde eriye altın gibi sızmak gerek.                 Zikr-i Hak-ka meşgul ola yana yana ta kül ola,                 Her kim diler makbul ola tevhide boyanmak gerek.                 Eyün kişi yol alamaz maksudunu tiz bulamaz,                 Yoğ olmayan var olamaz varını dağıtmak gerek.                 Dervişlerin en alçağı buğday içinde burçağı,                 Bu Mısri gibi balçığı her bir ayak basmak gerek.
Niyazi Mısri Hz.